Nefes Koçluğu Seansı

Günümüzde insanlar her gün birçok uyarana maruz kalıyorlar, hızına yetişilemeyen hayatın içerisinde yeteri kadar hareket edemedikleri ve sağlıklı ve düzenli beslenemedikleri için, bedenlerinde biriken stresin de etkisiyle doğru nefes almıyorlar, bu da insanların devamlı yorgun olmasına ve sinirsel olarak gergin olmasına neden oluyor. Hâlbuki nefesimiz yaşam enerjimizdir. Bedenimiz için gereken tüm oksijeni sağlar, zihin-beden bağlantısını birleştirir ve derinleştirir. Yani o zaman bizim evrenle madde boyutunda temas ettiğimiz en önemli şeydir NEFES…


Nefes çalışması solunum sistemini açmakla kalmaz, aynı zamanda kişinin stresi azaltmasına, farkındalığını yükseltmesine, duygusal travmalarını iyileştirmesine yardımcı olur. İnsanın evrenle devamlı ve tam olarak bağlantıda kalması için, doğru nefes alması çok önemlidir. Nefes evrenle bütünleşmek demektir. Bu, bir taraftan vücudun, zihnin ve ruhun mükemmel uyumu, diğer taraftan kişisel ruhun Yaradan ile bütünleşmesi, teması anlamına gelir.

Düzenli olarak yapılan nefes çalışmalarımızda ana hedef doğru nefes almayı öğrenmek, ciğerlerimize doğru yeterli ve bütünsel nefes alınmasını sağlamak, alma-verme dengesini kurarak sevmek ve sevilmeyi de öğrenmek, sağlıklı uzun yaşamak, huzur ve mutluluk, bolluk ve bereketi yakalamaktır.