-İclal Uzun

İclal Uzun

Kurucu Ortak, Yoga, Astroloji, Nefes, ThetaHealing, Pranayama, Healy

İclal Uzun: Yoga Eğitmeni, Astrolog, Thetahealing Uzmanı ve Nefes Koçu

divider1

Merhaba, Ben İclal Uzun. 1981 İstanbul doğumlu, evli, 1 çocuk annesiyim. Gazi Üniversitesi Ticaret ve Turizm Eğitim Fakültesinden 2003 yılında mezun olduktan sonra kısa bir dönem öğretmenlik yaptım. Sonrasında dil eğitimi için yurtdışına gittim. Döndükten sonra tekstil sektörünün tanınmış kurumsal firmalarında çalışma hayatına başladım. Kurumsal hayatın bitmek bilmeyen yoğun temposunun arasında 2011 yılında bir akşam yoga ile tanıştım. Çok kısa bir tanışıklık olmasına ve bitmek bilmeyen tekstil sektörünün yoğunluğundan dolayı sık sık buluşamamamıza rağmen yoga aşkı gönlümde ve dilimde yerini almıştı. 2016 yılında oğlumun doğumu ile birlikte kurumsal hayatla vedalaştım ve eşimin de işi nedeniyle rotamız Afrika kıtasına doğru yön aldı. İnsanın kendini keşfetmeye başlaması için kendisiyle yalnız kalması gerekiyormuş. Kundakta bir bebekle bambaşka bir coğrafyaya gitmek benim asıl içsel yolculuğumun başlangıcı oldu diyebilirim. Hayatımın her döneminde sorguladığım şeyler artık daha da derinleşmiş ve yanıtları da daha bir anlamlanmaya başlamıştı. Yine de bir şeylerin eksik olduğunu hissediyordum. 2018 yılında “ben yoga eğitmenlik eğitimi almak istiyorum” diyerek, kısa bir süre Türkiye’ye dönerek Yogakioo Bahçeşehir’de 280h TTC eğitimini tamamladım. Aynı dönemde eş zamanlı olarak Yogakioo Beylikdüzü’nde Swing Yoga eğitmenlik eğitimini ve TTC nin ardından yine Yogakioo Bahçeşehir’de yin yoga eğitimini de tamamladım. Ve eksik parçalar tamamlanıyordu. Ruh ve beden hizalanmaya başladığında mucizeleri de ortaya çıkıyordu.

2020 yılında Kozmik Bilinç Okulu’nda astroloji eğitimine başladım ve 2 sene süren “temel, orta ve ileri seviye astroloji” eğitimini başarıyla tamamladım. Astroloji gibi dehliz bir dünyaya adım atarak gökyüzünden gelen mesajlar sayesinde kendimi, karşımdakileri, hayatımı daha iyi anlamlandırabiliyorum. 2021 yılında ise farklı bir okul farklı bir tarz ile bilgilerimi harmanlamak, pekiştirmek istediğim için Astroloji Okulu’nun temel seviye eğitimini tamamladım. 2022 yılında da yine Kozmik Bilinç Okulu’ndan Karma Astroloji eğitimini bitirdim.


Astroloji eğitimim devam ederken, başlangıçta kendi iç sesimi daha iyi duymayı hedefleyerek adım attığım, sonrasında da aslında tahminimden çok daha fazlasını deneyimleyeceğim Thetahealing ile tanıştım. Basic DNA, İleri DNA ve Derin Kazma olarak 3 aşamasını bitirdim. Ve hayatın bana aslında nasıl mucizeleriyle geldiğini, hayatımdaki her şeyin aslında bana karşı değil, benim için olduğunu keşfettim.


Astrolojiye ilgisi olan her anne gibi ben de önce kendi evladımın haritasına bakmak istedim. Onun yatkınlıklarını, fıtratını, yeteneklerini, hangi alanlarda ona destek olduğumu, hangi alanlarda ise onu farkında olmadan engellediğimi, ya da hangi alana yönelmesinin onun yaşam yolu için en iyi olacağını öğrenmek için, 2023 yılında Uranyen Astroloji Derneği çatısında Ebeveyn ve Çocuk Astrolojisi eğitimine katıldım. Her çocuk özeldir, parlayabileceği bir alan mutlaka vardır. Bu nedenle özellikleri doğrultusunda davranılması ve yönlendirilmesi gerekmektedir. Ve bu alanda her bir ebeveynin yönlendirilmesinin çok değerli olduğunu düşünüyorum.

2021 senesinde Nefesini bilen Rabbini bilir diyerek, Kadim Bilgelik Akademisinden Nefes Koçluğu Programını aldım. Doğru nefesin bütünsel sağlık üzerindeki önemini çevremdeki herkese aktarmak istiyorum.


Yoga benim için de bu yolun temeli oluşturan ilk basamak. Ben de, hem nefesi hem enerjiyi dengelediğin, onu görmeyi, okumayı deneyimlediğin bir alan olan “Pranayama” eğitimiyle bu yolumu taçlandırdım.

Öğrenilen her bilginin içselleştirilmesi ve karşı tarafa aktarılabilmesi için o bilgilerin kişi tarafından kullanılması gerektiğine inanıyorum. Her daim aldığım bilgilerin ışığında yolda olmaya devam edeceğim. Ve ayrıca, öğretme yolunda olmamın yanı sıra öğrenme yolum da hiç bitmeyecek. Bu yolda karşılaştığım her can’ın varlığına şükürler olsun.