-Melike Sinem Akgül

Melike Sinem Akgül

Kurucu Ortak, Yoga, Astroloji, Bilinç Altı, Frekans, Meditasyon, Nefes, Para, İlişkiler, Sağlık, Zihin, Pranyama, Çakra, Element

Melike Sinem Akgül: Yoga Eğitmeni, Ses Masajı Uygulayıcısı, Nefes ve Yaşam Koçu!

divider1

Merhaba, ben Melike Sinem Akgül 16 01 1988 İstanbul doğumluyum evli ve 2 çocuk annesiyim. Kadir Has Üniversitesi Radyo Televizyon Yayıncılığından 2010 yılında mezun oldum. İşimi çok severek yaptım. Çeşitli dizi ve televizyon programlarında yapım ve yönetim kısımlarında görevler aldım. Çok yoğun temposu ve değiştirmek istediğim yaşam tercihlerimden dolayı mesleğimi 2014 yılında bıraktım.

Evden sürdürdüğüm çalışma hayatıma kurumsal koçluk asistanı olarak devam ettim. 2014 yılında evlenip, 2016 yılında ilk oğlumu doğurduktan sonra evde olmaya ve çocuğumla ilgilenmeye karar verdiğim bir dönemin arkasından… Burayı söylemeyi çok seviyorum çünkü tüm hayatımı değiştiren bu istektir. Bir sabah uyandım ve “ben yoga öğrenmek istiyorum” dedim.

Bir takım araştırmalardan sonra yolum Yogakioo Bahçeşehir ile kesişti ve önce 2017 yılında öğrencisi olduğum ardından 2018 yılında eğitmenlerinden biri olduğum şahane bir yoga okulunun içinde buldum kendimi. Hatha yoga eğitmenliği ardından yin yoga ve swing yoga eğitimlerimi tamamladım. Enerjinin, beden üzerinde işleyişini anlamak için “Çakralar1” ve “Çakralar2” eğitimlerini de tamamlayarak hem yogakioo bünyesinde hem de çeşitli stüdyolar ve spor salonlarında derslerimi vermeye devam ettim.

2019 yılında Alman çıkışlı “Peter Hess Türkiye” okulundan “Ses Masajı Uygulayıcısı” eğitimini aldım. Uzun soluklu bir eğitimdi çünkü insan bedeniyle ince ince çalışmak ve çanakların amacını keşfetmek frekansı tanımak ve her şeyin bir enerjisi olduğunu anlamak, özümsemek gerekiyordu. Uranyen Astroloji okulundan 2020 yılında aldığım “temel ve orta seviye astroloji” eğitimlerinden sonra hayat amacımın ne olduğunu keşfettim. Ve insan yaşamını anlamlandırmanın yolunun daha da benim için aydınlandığını fark ettim.

Yoga benim için bu yolun temeli oluşturan ilk basamaktı ve yoga bilgimi “Pranayama” eğitimiyle taçlandırdım. Bilginin alan kişi üzerinde oturmasına, bu bilgileri bilmek seviyesinde bırakmadan deneyimleme ve yaşama kısmı benim için çok önemli. Anlattığım şeyi deneyimlemeliyim ki karşı tarafa gerçek olanı aktarabileyim. Bu aşamada her bir eğitim bir diğer bilgi ve bilgelik kapısını araladı ve yaşamın gerçek dönüşümünün zihinde olduğunu ve bilinci yükseltmenin küçük zihinden büyük olana geçerek gerçekleşeceğini anladığımda, “Nevsah Instıtute” ile yollarımı birleştirdim ve eğitimlerine dahil oldum. Nefes bilgisi, meditasyon öğrenme, para yönetimi ve bilinç çalışmalarıyla ilgili uzun soluklu öğrenmek ve öğretmek sürecinin içindeyim.

Benim için çok çeşitli insan bedenleri ve zihinleri üzerinde çalışmak çok önemli. Özel derslerim, ses masajı danışanlarım, astroloji danışanlarım, gruplar içinde verdiğim derslerim oradaki her bir öğrencim ve danışanım benim için ayrı bir okul. Çünkü insan denilen canlının keşif yolculuğu çok keyifli ve cesaret istiyor ben bu cesareti kendinde bulan ve yolu benimle birleşen her bir insana bildiklerimi aktarmaktan, cesaretlerini kutlamaktan mutluluk ve gurur duyuyorum. Varlığınıza şükürler olsun.