Yoga Nedir? Herkes yapabilir mi?

Hizmetlerimiz altında her bir dersimiz hakkında zengin ve açıklayıcı bilgi verdik. Lütfen sana uygun olan dersi belirleyebilmek için o kısmı oku. Yine de tereddütte kalırsan bize whatsApptan yazmaya çekinme. 

Herkes yoga yapabilir mi?

Beden, yaş, cinsiyet fark etmeksizin herkes yoga yapabilir. Herhangi bir sağlık sorunun var ise önce doktoruna danışmanı tavsiye ederiz. Ve girmiş olduğun dersin hocasıyla da bu durumu mutlaka paylaşmalısın.

Yoga hangi sıklıkla yapılmalıdır?

Yaptığın pratiğin seni ileriye taşıması gibi bir hedefin var ise haftada en az 3-4 pratik yapmanı tavsiye ederiz. 

Yoga yapmak için esnek olmak mı gerekir?

Hayır, yoga yapabilmek için esnek bir vücuda sahip olmana gerek yok. Ancak pratik yaptıkça bedeninin esnediğini ve güçlendiğini fark edeceksin.

Yeni başlayanların katılması uygun olan dersler hangisidir?

Başlangıç seviye ve her seviye hatha dersleri, yin yoga dersleri, swing yoga dersleri, yin&yang dersleri, nefes ve meditasyon, mat pilates dersleri yeni başlayanlar için uygun olan derslerimizdir. 

Yoga yaparken nasıl giyinmek gerekir?

İçinde rahat ettiğin, çok bol ya da çok aşırı dar olmayan, hareketlerini kısıtlamayacak ya da bacaklarına dolanmayacak kıyafetleri tercih edebilirsin. 

Derslerde yanımda ne bulundurmam gerekir?

Mat pilates ve Hatha derslerinde matın ve sen yeterlisiniz. Ayrıca yanında blok, battaniye, kemer gibi yardımcılar bulundurmak isteyebilirsin. Swing dersinde swing aparatın, matın ve sen buluşmamız yeterli. Yin derslerinde ve hamile yogası derslerinde ise yanında battaniye, blok, bolster gibi yardımcıların olması çok iyi olacaktır. Ayrıca yanında su da bulundurabilirsin. Ancak pratik esnasında çok fazla su içmeni önermiyoruz. Ayrıca yemekten hemen sonra pratik yapmak seni çok rahatsız edecektir. Sindirimin yapılmış en az 2-3 saat geçmiş olması idealdir.