Astroloji Haritası (Natal Doğum haritası)

astroloj, haritasi
Artık balık tutmayı öğrenme vaktin gelmedi mi?

Şu yıllarda yaşayan herkes gibi sıkıştığını biliyoruz. Maddi, sosyal, psikolojik alanlarda sürekli bir koşuşturmanın içindesin. Kimi zaman uyandığında aynaya bakmaya zamanın olmuyor. Peki tüm bu koşuşturmanın sonucu ne? Aslında koca bir mutsuzluk ve benzeri duygular. Bunların hepsine “Kader”, “nasip” deyip geçmek de bir seçenek ki çoğumuz onu yapıyor. Başımıza gelenler için başkasını suçlamak, sistemi suçlamak aslında bir kurban psikolojisi. Bunun altında yatan ise sorumluluktan kaçma isteği. Eğer bugüne kadar yaptıklarının sorumluluğunu almadıysan muhakkak aynı döngüde, aynı sınavda takılıp kalıyorsun. Balık tutmayı öğrenmek için balık veren kimsenin kalmadığını görmek zorunda değilsin. Belki de adım atacağın yer tam olarak budur. Yüzleşmek, inisiyatif almak ve harekete geçmek. O zaman gör bak “Rastgele!” diyen birine ihtiyaç duymadan da rast geldiğini.

Astroloji ilmi kimi zaman bir magazin malzemesi kimi zaman korkutucu bir medyum gibi göründü. Gerek dini sebeplerle, gerek yüzleşme korkusuyla, gerek küçümsenerek hep ötekileştirildi. Astroloji aslında sana balık tutmayı öğretecek bir ilim! Hayatında yolunu tıkamış, önünü kesmiş, karamsarlığa düşürmüş tüm inançlarını, döngülerini görebilmen için var. İçindeki hazinenin anahtarını kendi eline alabilesin diye var.

“Önce”ni koy cebine, kabul et sevgiyle ama arkana al. Bugüne kadar aynaya bakmaya zamanın olmamış olabilir, kabul. Aynaya bakmak istememiş olabilirsin, kabul. Başkalarının arta kalan balıklarını yemiş olabilirsin, kabul. İçindeki kapılarını yanlış anahtarlarla açmaya çalışmaktan yorulmuş olabilirsin, bu da kabul fakat bu yazıyı okurken hayatında değiştirmen gereken şeylerin uzun bir listesi gözünün önündeyse, yaşadığın hayatın daha fazlası bir varlık olduğunu hissetmeye başladıysan, artık aynanın karşısına oturma vaktin gelmiş demektir.

Doğum haritan rehberliğinde; biricikliğinle yüzleşme, kendiliğine bakma vaktin gelmiş demektir. Tam bu noktada Astroloji devreye giriyor. Zaten, kendine ait bir haritan var. Bu harita sen ilk nefesini aldığında kayıtlara geçti. Doğum haritan sadece bir tanedir ve biriciktir. Değişmez olduğu gibi yolunu kaybettiğin zamanlarda tekrar dönüp bakabileceğin bir adrestir. Bu ilmi anlamaya gönül vermiş olanlar bizler, astrologlar, ise sembolleri okuyarak astrolojinin sana hayat boyu pusula olması için aracı oluyoruz. Gücünü unuttuğun anda, biricikliğini önemsemediğinde, korkularınla başa çıkamadığında, sosyal hayatta işler yolunda gitmediğinde, hayat pusulasının yanlış gösterdiğini fark ettiğinde, astroloğun tarafından sana anlatılanlar aklına gelecek ve pusulanı tamir edebileceksin. Kendinden kendine olan yolculukta astrolojinin dostluğunu kullanman dileğiyle.

Ve tüm bunlar için biz buradayız. Bil istedik. Rastgele!

Tuğçe Karakaş